BARÜ GÖRSEL KİMLİK KILAVUZU

VERSİYON NO: 1.0 - 2023

BARÜ GÖRSEL KİMLİK KILAVUZU VERSİYON NO: 1.0 - 2023

Diğer Basılı Uygulamalar

Bartın Üniversitesinin kurum içi ve kurum dışı iletişimin yoğun olarak kullanıldığı basılı materyaller üzerinde yapılan tasarım standartları görsel kimlik yapısını güçlendirmektedir. Bu amaçla üretilen görsel materyallerin kurum kimliğini daha ileriye taşıyacağı diğer basılı uygulamalar bölümünde genel olarak üniversitenin tüm faaliyetlerinde kullanılacak farklı alternatiflere sahip tanıtıcı materyallere yer verilmiştir.

Diğer Basılı
Uygulamalar

Sabit Poster / Afiş Örnekleri

Sabit poster/afiş örnekleri belirlenen noktalarda yıl boyunca kullanılan formatlardır.

Poster/afiş örnekleri A3 (29,7X42 cm) ya da 50x70 cm ebadında 170 gram mat kuşe ya da poster kağıda 4 renk CMYK baskı yapılmalıdır. Tasarımlarda ise Konnect font ailesi kullanılmalıdır. İçeriğe göre ebat, tasarım, görsel ve yazı boyutları değişiklik gösterebilir. Daha fazla örnek için indirin butonunu tıklayınız.

İndirin

Responsive image

Tanıtım Poster / Afiş Örnekleri

Tanıtım poster/afiş örnekleri tanıtım/reklam ve rektörlük düzeyindeki faaliyetlerde kullanılan formatlardır.

Poster/afiş örnekleri 50x70 cm ebadında 170 gram mat kuşe ya da poster kağıda 4 renk CMYK baskı yapılmalıdır. Tasarımlarda ise Konnect font ailesi kullanılmalıdır. İçeriğe göre ebat, tasarım, görsel ve yazı boyutları değişiklik gösterebilir. Daha fazla örnek için indirin butonunu tıklayınız.

İndirin

Responsive image

Etkinlik Poster / Afiş Örnekleri

Etkinlik poster/afiş örnekleri panel, konferans ve sempozyum gibi etkinliklerde kullanılan formatlardır.

Poster/afiş örnekleri 50x70 cm ebadında 170 gram mat kuşe ya da poster kağıda 4 renk CMYK baskı yapılmalıdır. Tasarımlarda ise Konnect font ailesi kullanılmalıdır. İçeriğe göre ebat, tasarım, görsel ve yazı boyutları değişiklik gösterebilir. Daha fazla örnek için indirin butonunu tıklayınız.

İndirin

Responsive image

Tipografik Poster / Afiş Örnekleri

Tipografik poster/afiş örnekleri belirlenen noktalarda kullanılan eğitici, öğretici veya sloganik ifadelere yer verilen bilgilendirici formatlardır.

Poster/afiş örnekleri 50x70 cm ebadında 170 gram mat kuşe ya da poster kağıda 4 renk CMYK baskı yapılmalıdır. Tasarımlarda ise Konnect font ailesi kullanılmalıdır. İçeriğe göre ebat, tasarım, görsel ve yazı boyutları değişiklik gösterebilir. Daha fazla örnek için indirin butonunu tıklayınız

İndirin

Responsive image

Tanıtım Broşür Örnekleri

Tanıtım/reklam faaliyetlerinde kullanılan kırımlı (kare) broşür formatıdır.

Broşür tek kırımlı 20x20 cm ebadında 250 gram mat kuşe kağıda 4 renk CMYK baskı yapılmalıdır. Broşürün her iki yüzüne mat laminasyon uygulanmalıdır. Tercihe bağlı olarak lak uygulaması yapılabilir.

İndirin

Responsive image

Billboard Pano Örnekleri

Billboard 350x200 cm ebadında 115 gram blueback matte kağıda 4 renk CMYK baskı yapılmalıdır. Tasarımlarda ise Konnect font ailesi kullanılmalıdır. İçeriğe göre ebat, tasarım, görsel ve yazı boyutları değişiklik gösterebilir. Daha fazla örnek için indirin butonunu tıklayınız.

İndirin

Responsive image

Durak / Raket Pano Örnekleri

Durak / Raket panoları 118,5x175 cm ebadında 135 gram citylight raket kağıda 4 renk CMYK baskı yapılmalıdır. Tasarımlarda ise Konnect font ailesi kullanılmalıdır. İçeriğe göre ebat, tasarım, görsel ve yazı boyutları değişiklik gösterebilir. Daha fazla örnek için indirin butonunu tıklayınız.

İndirin

Responsive image

Pole Banner (Direk Afişi) Örnekleri

Pole Banner 85x250 cm ebadında 400 gram vinil branda malzemeye 4 renk CMYK baskı yapılmalıdır. Tasarımlarda ise Konnect font ailesi kullanılmalıdır. İçeriğe göre ebat, tasarım, görsel ve yazı boyutları değişiklik gösterebilir. Daha fazla örnek için indirin butonunu tıklayınız.

İndirin

Responsive image

Rollup Banner (Açılır Afiş) Örnekleri

Rollup Banner 85x200 cm ebadında 440 gram vinil branda malzemeye 4 renk CMYK baskı yapılmalıdır. Tasarımlarda ise Konnect font ailesi kullanılmalıdır. İçeriğe göre ebat, tasarım, görsel ve yazı boyutları değişiklik gösterebilir. Daha fazla örnek için indirin butonunu tıklayınız.

İndirin

Responsive image

Masa Bayrakları

Masa bayrağı 22,5x15 cm ebadında 1. sınıf 160 gram saten kumaşa çift yön 4 renk CMYK baskı yapılmalıdır. Masa bayrağı direk ve alt kaide aparatları 1. sınıf krom kaplama olmalıdır.

İndirin

Responsive image

Makam Bayrakları

BARÜ Makam bayrağı 100x150 cm ebadında 160 gram çift kat saten kumaşa (yatay ya da dikey) 4 renk CMYK baskı yapılmalıdır. Bayrak kumaşı arasında BSN film ve kenarları sarı saçaklı olmalıdır. Makam bayrağı direk ve alt kaide/tabak aparatları 1. sınıf pirinç kaplama olmalıdır. Direk toplam boyutu 232 cm, taban çapı 32 cm ve taban yüksekliği 2 cm olmalıdır.

İndirin

Responsive image

Gönder Bayrakları

Gönder bayrak 150x100 cm ebadında 1. sınıf 135 gram saten (yağmura ve rüzgara dayanıklı) kumaş üzerine tek yön 4 renk CMYK baskı yapılmalıdır. Bayraklarda kenar biye dikişleri kopmaya ve yırtılmaya karşı dayanıklı olmalı ve dikiş işlemi 1.sınıf ip ile yapılmalıdır. Tercihe bağlı olarak 120 gram rachel kumaşa da baskı yapılabilir. Kumaş gramajları ve ebat yine tercihe bağlı olarak değişebilir.

İndirin

Responsive image

Üçgen Flama Bayraklar

Üçgen bayraklar 15x22,5 cm ebadında 1. sınıf 90 gram rachel kumaşa tek yön 4 renk CMYK baskı yapılmalıdır. Üçgen bayraklar kullanılacağı alana göre koyu mavi, beyaz ve açık mavi şeklinde ipe dizili olmalıdır.

İndirin

Responsive image

Kırlangıç Üçgen Bayraklar

Kırlangıç ve Üçgen bayraklar 50x150 cm ebadında, tercihe bağlı olarak 1. sınıf saten, alpaga veya rachel kumaşa tek yön 4 renk CMYK baskı yapılabilir. Bayraklarda kenar biye dikişleri, boru ve asma ipleri 1. sınıf kalitede olmalıdır. Bayrak ebadı tercihe bağlı olarak değişebilir.

İndirin

Responsive image

Çelenkler

Çelenk çapı 90 cm, ayak uzunluğu 175 cm (standart ölçü) ebadındadır. Çelenk ana gövdesi galvaniz metalin et kalınlığı en az 0,2 cm, ayaklar ise 2x2 cm ebadında profil (takılıp-sökülebilir) olmalıdır. Yanda belirtilen öğeler, pirinç döküm tekniğiyle yapılmalıdır. Kabartma, düz ve renkli alanlar yanda gösterildiği gibidir.

İndirin

Responsive image

Madalyalar

Madalyalar 6x6 cm ebadında döküm özellikli pirinç malzemeye baskı yapılmalıdır. Madalyalar kulplu ve derecelere göre altın, gümüş ve bronz renkler ile kaplama yapılmalıdır. Kabartma, düz ve renkli alanlar yanda gösterildiği gibidir.

Madalya boyun askı ipi 90x2 cm ebadında saten kumaşa çift yön 4 renk CMYK baskı yapılmalıdır. İç ve dış tasarım yanda gösterildiği gibidir.

İndirin

Responsive image

Rozetler

Rozet örnek tasarımları yanda gösterildiği gibidir. Rozet ölçüleri 2,5 cm, 3,2 cm, 3,7 cm, 4,4 cm, 5 cm gibi farklı ebatlarda tercih edilebilir. Yine tercihe bağlı olarak ürünün modeline ve cinsine (damla, buton, döküm vb.) göre farklılık gösterebilir. İçeriğe göre de ebat, tasarım, görsel ve yazı boyutları değişiklik gösterebilir.

İndirin

Responsive image

Plaket

Plaket 14,5x19,5 cm ebadında gümüş plaka malzemeye baskı yapılmalıdır. Plaket kutusu BARÜ Dark Blue renginde kadife kumaş olmalıdır. Plaket baskıları malzemenin cinsine göre farklılık gösterebilir. İçeriğe göre de ebat, tasarım, görsel ve yazı boyutları değişiklik gösterebilir.

İndirin

Responsive image

USB Bellek

Usb bellek örnek tasarımları yanda gösterildiği gibidir. Tercihe bağlı olarak ürünün modeline ve cinsine göre farklılık gösterebilir. İçeriğe göre de ebat, tasarım, görsel ve yazı boyutları değişiklik gösterebilir.

İndirin

Responsive image

Kalemler

Tükenmez ve kurşun kalem örnek tasarımları yanda gösterildiği gibidir. Tercihe bağlı olarak ürünün modeline ve cinsine göre farklılık gösterebilir. İçeriğe göre de ebat, tasarım, görsel ve yazı boyutları değişiklik gösterebilir.

İndirin

Responsive image

Bardaklar

Kupa ve karton bardak örnek tasarımları yanda gösterildiği gibidir. Porselen kupa bardak fırın baskılı olmalıdır. Karton bardaklar ise 7 oz. ölçülü, 1. sınıf kalitede ısıya dayanıklı ve %100 geri dönüştürülebilir malzemeye 4 renk CMYK baskı yapılmalıdır. Tercihe bağlı olarak porselen kupa ve karton bardak modelleri değişebilir. İçeriklere göre de ebat, tasarım, görsel ve yazı boyutları değişiklik gösterebilir.

İndirin

Responsive image

T-Shirt

Polo ve bisiklet yaka t-shirt örnek tasarımları yanda gösterildiği gibidir. T-shirtler mikro polyester kumaşa 4 renk CMYK baskı yapılmalıdır. Tercihe bağlı olarak ürünün modeline ve cinsine göre farklılık gösterebilir. İçeriklere göre de ebat, tasarım, görsel ve yazı boyutları değişiklik gösterebilir.

İndirin

Responsive image

Şapka

Şapka örnek tasarımları yanda gösterildiği gibidir. Şapka %100 pamuk gabardin ya da polyester kumaşa 4 renk CMYK baskı yapılabilir. Tercihe bağlı olarak ürünün modeline ve cinsine göre farklılık gösterebilir. İçeriklere göre de ebat, tasarım, görsel ve yazı boyutları değişiklik gösterebilir.

İndirin

Responsive image

Araç Giydirme

Araç giydirme örnek tasarımları yanda gösterildiği gibidir. Araç giydirme uygulaması 0,05 mm ebadında cast folyo yapışkanlı PVC malzemeye 4 renk CMYK baskı yapılmalıdır. Araç giydirme tasarımları araç türlerine ve modellerine göre farklılık gösterebilir. İçeriklere göre de ebat, tasarım, görsel ve yazı boyutları değişiklik gösterebilir.

İndirin

Responsive image

© Bartın Üniversitesi 2023

Ziyaret Ediniz
bartin.edu.tr

İletişim
basin@bartin.edu.tr

Sosyal Medya
baruedutr

© Bartın Üniversitesi 2023

Ziyaret Ediniz
bartin.edu.tr

İletişim
basin@bartin.edu.tr

Sosyal Medya
baruedutr